تولید ایرانی، کیفیت جهانی

فیلتر روم

با توجه به اینکه بهداشت محیط کار و همچنین لزوم بازیافت مواد اولیه موجود در هوای اگزاست و تصفیه هوا خروجی جهت بازگردانی به محیط کار و جلو گیری از اتلاف انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت رسیدن به همه اهداف فوق استفاده از فیلترروم ها مناسب ترین گزینه میباشد. حال آنکه برخی ماشین آلات ، مخصوصا در بحث نساجی بدون وجود فیلتر در مسیرشان اصلا قادر به ادامه کار نیستند و از طرفی کار کردن در برخی کارخانجات بدون وجود فیلتر برای نیروی انسانی هم غیر ممکن است .

 

فیلتر روم:

 اجزای تشکیل دهنده فیلتر روم عبارت است از:
پیش فیلتر
اتاقک پیش فیلتر
روتاری
اتاقک روتاری
کمپکتور
فن کمپکتور
سیلکون
فن سیکلون
فن اصلی
اتاقک فن اصلی

 

تعمیر و ساخت پیش فیلتر ((Prefilter
پیش فیلتر اولین قسمت فیلتر روم میباشد که هوای همراه مواد وارد
آن میگردد .معمولا این قسمت فقط در کارخانه های نساجی برروی دستگاه نصب میگردد و کاربرد آن جداسازی الیاف از ذرات غبار و جمع آوری آنها توسط کمپکتور میباشد.


تعمیر و ساخت اتاق پیش فیلتر
اتاقک پیش فیلتر که شکل خاص به خود را دارد از ورق گاوانیزه با ضخامت 2.5 میلیمتر ساخته میشود و همچنین دارای یک درب و قسمت ورود لوله ها در پشت اتاقک میباشد .


روتاری:
روتاری یا درام فیلتر عملیات اصلی فیلتراسیون هوا را انجام میدهد و در انواع قطر ها و طول ها بسته به محل مورد نظر ساخته میشود .
موتورگیربکس روتاری از نوع ایلماز ترکیه بوده و خز روی روتاری از الیاف مرغوب جهت تصفیه هوا تهیه گردیده است .


جاروی روتاری :
جاروی روی روتاری وظیفه پاکسازی خز روتاری را بر عهده دارد و گرد و غبار جمع آوری شده را به غبار گیر (سیکلون) منتقل میکند. کلیه سیستم غبار گیر فیلتر روم از جنس و کیفیت ساخت بالا به دلیل برش کاری دستگاه لیزر برخوردار است و از لحاظ طراحی مشابه نمونه آلمانی و در سایز های مختلف دارای محاسبات فنی میباشد .


کمپکتور :
الیاف جمع آوری شده توسط پیش فیلتر توسط کمپکتور فشرده و تخلیه میشوند. فشار ورودی و خروجی کمپکتور توسط دوعدد گیج کنترل میشود . فن مربوط به کمپکتور از نوع فن شوت میباشد.


سیکلون :
سیکلون یا غبارگیر ذرات جمع آوری شده از روی روتاری را تخلیه میکند و در اندازه های مختلف قابل ساخت میباشد . همچنین در محل خروجی سیکلون بسته به سفارش مشتری میتوان ماردون تخلیه نسب نمود تا به طور خودکار عمل تخلیه را در زمان های مورد نظر انجام دهد . فن مربوط به کمپکتور از نوع فن شوت میباشد.


فن اصلی:
فن اصلی فیلتر وظیفه جمع آوری الیاف و گرد و غبار را از دستگاه ها و هود های مورد نظر بر عهده دارد و همچنین باید افت فشار روتاری و کانال کشی مسیر را جبران نماید . فن اصلی روتاری از نوع بکوارد دوطرفه میباشد و در اطاقک مخصوص به خود نصب میشود .
هوای خروجی و فشار مکش فن بسته به محل مورد نظر از 40000 متر مکعب بر ساعت و 500 پاسکال به بالا طراحی و ساخته میشود .

 

درباره این مطلب نظر دهید
 
گروه نمونه کارها 2

محبوب ترین مطالب

1397/01/01 5

پر بازدید ترین مطالب

1397/01/01 2364
1397/07/28 1672

جهت اطلاع از آخرین اخبار و جدیدترین خدمات و محصولات گروه فنی مهندسی اصفهان بهساز در خبرنامه ما عضو شوید.